Technologie i rozwiązania opracowane przez Veolię w celu przekształcania odpadów w energię zapewniają zrównoważone, konkurencyjne i efektywne odpowiedzi na wyzwania związane z transformacją energetyczną, przed którymi stoją władze lokalne i firmy przemysłowe.
Zielona energia pochodzenia lokalnego z biomasy
Punkt ładowania pojazdów elektrycznych zasilany energią odnawialną wytwarzaną z odbieranych lokalnie odpadów organicznych: taki scenariusz jest realny i stanowi innowacyjną odpowiedź na wyzwania transformacii energetycznej. Biomasa – czyli wszelka przetwarzalna materia organiczna pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego – jest bezsprzecznie ważnym, neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla zasobem do wytwarzania energii odnawialnej.
Odbierając i odzyskując różne rodzaje biomasy, Veolia pomaga władzom lokalnym, a także firmom przemysłowym wprowadzić do ich koszyka energetycznego właśnie to źródło energii lub w większym stopniu je wykorzystywać. Jednocześnie Grupa jest jednym z głównych graczy w dziedzinie kogeneracji, która polega na równoczesnym wytwarzaniu energii cieplnej i elektrycznej z jednego źródła energii, takiego jak biomasa, dzięki czemu miasta są mniej zanieczyszczone i mniej zależne od paliw kopalnych.
AUTENTYCZNE PRZYKŁADY
- W NIEMCZECH Veolia wspiera dzielnicę miasta Brunszwik poprzez swoją elektrociepłownią na biomasę. „Zielona” energia elektryczna i cieplna, którą zapewnia, może zasilić ponad 56 000 mieszkań i liczne przedsiębiorstwa w mieście.
- W IRLANDII Veolia prowadzi eksploatację największej w kraju elektrowni na biomasę w miejscowości Killala w hrabstwie Mayo, gdzie wytwarza energię odpowiadającą zużyciu 68 000 gospodarstw domowych.
14 – 28%
niższe emisje CO2 z instalacji kogeneracyjnych w porównaniu z instalacjami zasilanymi gazem, olejem lub węglem
Ponad 500
projektów Veolii z wykorzystaniem biomasy
Wielopoziomowa efektywność tworząca wysoce skuteczne rozwiązania dla wszystkich
Transformacja ekologiczna oznacza zainteresowanie nie tylko wynikami ekonomicznymi i finansowymi, ale też pracę nad efektywnością w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych, handlowych i zasobów ludzkich. Wielopoziomowa efektywność to osiągnięcie idealnej równowagi pomiędzy wszystkimi tymi czynnikami, które dla nas stanowią niepodzielną całość.
Efektywność zasobów ludzkich
Kompetencje biznesowe i know-how
Efektywność społeczna
Zabezpieczenie dostaw energii; tworzenie lokalnych miejsc pracy
Efektywność środowiskowa
Zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w mixie energetycznym; zmniejszenie emisji CO2
Efektywność handlowa
Zabezpieczenie dostaw energii; tworzenie lokalnych miejsc pracy
Efektywność ekonomiczna i finansowa
Wzrost przychodów i zwiększona zdolność inwestycyjna