#VeoliaDlaPlanety

W serii podcastów realizowanych razem z TOK.FM mówimy o środowisku i bioróżnorodności, bo to obecnie kluczowe sprawy istotne zarówno z punktu widzenia biznesu, jak i przyszłości kolejnych pokoleń.

Nasza działalność opiera się na wizji świata, w którym odnawia się zasoby i korzysta z nich w sposób zrównoważony. Tam gdzie inni widzą odpady, my widzimy cenne surowce. Wdrażamy ekologiczne technologie i innowacyjne rozwiązania. Dbając o bezpieczeństwo planety działamy na rzecz ochrony i rozwoju bioróżnorodności. I o tym wszystkim opowiemy w serii podcastów realizowanych razem z TOK.FM.

O czym będziemy mówić? Przede wszystkim o środowisku i bioróżnorodności, bo to obecnie kluczowe sprawy istotne zarówno z punktu widzenia biznesu, jak i przyszłości kolejnych pokoleń.

Zapraszamy do słuchania.

Tematem pierwszego odcinka jest środowisko i bioróżnorodność. Nasza ekspertka managerka ds. Ochrony Środowiska i Klimatu Anna Grabowska-Szaniec wyjaśnia dlaczego zachowanie bioróżnorodności jest takie ważne i co się stanie gdy nie zadbamy o środowisko. Czy da się zastąpić pszczoły? Jakie zadania stoją przed biznesem, a co my ludzie możemy zrobić sami?

Tematem drugiego odcinka są innowacje. Dlaczego? Bo nasze innowacyjne rozwiązania służą miedzy innymi transformacji ekologicznej. Powstają nie tylko z potrzeby rozwijania biznesu, ale właśnie z troski o planetę. O najciekawszych przykładach wykorzystania innowacyjnych rozwiązań inspirowanych naturą opowiada Katarzyna Wszoła Dyrektor ds. Innowacji.

Tematem trzeciego odcinka jest odzysk surowców. Tam gdzie inni widzą śmieci, my dostrzegamy cenne surowce. Działanie dla dobra planety, to nie tylko ograniczanie zużycia zasobów ziemi, ale też odzyskiwanie tych, po które już sięgnęliśmy. O tym, że niedawne odpady dziś stają się cennymi surowcami Jerzy Telesiński rozmawia z Pawłem Zbiegniewskim Menadżerem ds. Innowacji i Patrykiem Pietrzakiem Koordynatorem Projektu Odzysku Ciepła.

Tematem czwartego odcinka jest tak zwana Wielka Płyta. Zbudowane z niej bloki miały stać 50 lat, jednak prawidłowo konserwowane i unowocześniane powinny posłużyć mieszkańcom dwa razy dłużej. Co zrobić by mieszkanie w wielkiej płycie było ekologiczne i przede wszystkim efektywne energetycznie w rozmowie z Jerzym Telesińskim wyjaśniają Marek Włoszyński Główny Specjalista w Biurze Efektywności Energetycznej Veolia Polska i Bartosz Gutowski, Menadżer ds Innowacji w Veolia Polska.