Veolia wykorzystuje najnowsze zdobycze wiedzy na temat wody do wykrywania i usuwania wszelkich form zanieczyszczeń, w tym mikrozanieczyszczeń, takich jak substancje zaburzające gospodarkę hormonalną czy pozostałości leków.
Zapewnienie doskonale czystej i bezpiecznej wody
Szklanka wody nie zawsze jest taka bezpieczna, jak by się wydawało. Mimo że w XX wieku produkcja wody pitnej osiągnęła niezwykle wysoki poziom, w wodzie nadal można znaleźć niepożądane mikrocząsteczki zwłaszcza po użyciu domowym lub przemysłowym. Mikrozanieczyszczenia wytwarzane są zarówno przez przemysł, ale także przez gospodarstwa domowe. Mogą pochodzić z niewinnych na pozór źródeł, na przykład z prania ubrań wykonanych z materiałów syntetycznych. zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Jakkolwiek trudno jest ocenić zmierzyć wpływ tych zanieczyszczeń na zdrowie i środowisko, Veolia przyjmuje w tej kwestii postawę proaktywną, projektując i promując specjalistyczne, kompleksowe rozwiązania dedykowane procesom uzdatniania wody.
Począwszy od monitoringu jakości wody poprzez wykrywanie aż do eliminacji zanieczyszceń, Grupa opracowuje innowacyjne technologie i aparaturę, aby sprostać wyzwaniu, jakim jest poprawa jakości wody dostarczanej mieszkańcom oraz w zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych.
AUTENTYCZNE PRZYKŁADY
- W Aarhus, drugim co do wielkości mieście w DANII, Veolia bierze udział w eksperymentalnym projekcie MERMISS, który służy do oczyszczania wody z wysokoaktywnych substancji farmaceutycznych w ściekach szpitalnych.
- We FRANCJI Veolia wprowadziła Vigie Covid-19, rozwiązanie mające pomóc lokalnym władzom w przewidywaniu rozwoju epidemii na ich terenie, wykorzystujące metodę PCR do wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2 w ściekach.
95%
pozostałości leków stosowanych przez pacjentów leczonych w domach trafia do ścieków komunalnych
250 000
mieszkańców na terenie Artois - Douaisis korzysta z wody zawierającej „zero pestycydów”
90%
pozostałości leków w ściekach komunalnych nadaje się do wyeliminowania (projekt MERMISS, Dania)
Wielopoziomowa efektywność tworząca wysoce skuteczne rozwiązania dla wszystkich
Transformacja ekologiczna oznacza zainteresowanie nie tylko wynikami ekonomicznymi i finansowymi, ale też pracę nad efektywnością w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych, handlowych i zasobów ludzkich. Wielopoziomowa efektywność to osiągnięcie idealnej równowagi pomiędzy wszystkimi tymi czynnikami, które dla nas stanowią niepodzielną całość.
Efektywność zasobów ludzkich
Podnoszenie kwalifikacji; rozwijanie innowacyjnej wiedzy specjalistycznej i know-how
Efektywność społeczna
Zmniejszanie ryzyka dla zdrowia
Efektywność środowiskowa
Poprawa jakości wody; ochrona bioróżnorodności
Efektywność handlowa
Optymalizacja oceny i zarządzania ryzykiem dla zdrowia i środowiska
Efektywność ekonomiczna i finansowa
Wzrost przychodów i zwiększona zdolność inwestycyjna