Media
10 wrzesień 2015

Ruszyła rekrutacja do VII edycji programu Sportowa Akademia Veolii

10 września ruszyła rekrutacja młodych, utalentowanych sportowców do kolejnej edycji Sportowej Akademii Veolii. Uczestnicy programu będą mieli możliwość udziału w szkoleniach, które pomogą im w kształtowaniu kariery. Ponadto otrzymają wsparcie stypendialne.

"Wyczynowy sport to nie tylko talent i litry potu wylane na treningach. Do właściwego rozwoju kariery sportowej niezbędna jest także wiedza z zakresu psychologii sportu, marketingu sportowego, prawa czy dietetyki. Cieszę się, że nie brakuje młodych ludzi, którzy chcą się doskonalić, a Veolia może im w tym pomóc. Dlatego gorąco zapraszamy do zgłaszania się do siódmej edycji naszego programu" – mówi Gérard Bourland dyrektor generalny grupy Veolia w Polsce. 
 
Tak jak w poprzednich edycjach Programu, beneficjenci Sportowej Akademii Veolii przez rok będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych wykładowców. Bogaty pakiet szkoleniowy pozwoli młodym sportowcom zdobyć specjalistyczną wiedzę, dzięki której świadomie będą budować swój wizerunek i rozwijać umiejętności komunikacyjne. Natomiast doradztwo zawodowe pokaże im wymiar pozasportowy, jakiego mogą doświadczyć po zakończeniu kariery. 
 
Ruszyła rekrutacja do VII edycji programu Sportowa Akademia Veolii
O udział w Programie mogą się starać sami zawodnicy, ich macierzyste kluby sportowe lub właściwe związki sportowe oraz urzędy miast (wydziały sportu).Każdy związek sportowy może zgłosić maksimum pięciu kandydatów, a klub dwóch. Kandydaci muszą pochodzić z województwa mazowieckiego, łódzkiego i wielkopolskiego lub powiatów chrzanowskiego bądź tarnogórskiego oraz powinni uprawiać jedną z  niezespołowych dyscyplin olimpijskich.Konieczne jest udokumentowanie sukcesów sportowych zawodnika i mile widziane jest zaprezentowanie osiągnięć w zakresie kształcenia szkolnego. Ostatecznego wyboru beneficjentów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Tarnowskich Górach i Chrzanowie dokonają kapituły złożone z przedstawicieli urzędów poszczególnych miast, mediów lokalnych oraz organizatorów – Veolii i Havas Sports & Entertainment. 
 
Więcej informacji na temat rekrutacji do nowej edycji TUTAJ.