Nasze zaangażowanie w transformację ekologiczną

Mamy wielkie ambicje oraz determinację 

Nigdy jeszcze problemy ochrony środowiska nie były tak bezpośrednio widoczne, a ich konsekwencje dla społeczeństw tak realne. Dzisiaj naszym celem jest, aby stać się liderem transformacji ekologicznej i wypracować rozwiązania jutra. Zobowiązaliśmy się do wielowymiarowego działania i jesteśmy przekonani, że wymogi ekonomii, dyrektywy środowiskowe i normy społeczne powinny stanowić nierozerwalną całość.


Nasz manifest

Nigdy jeszcze przyszłość ludzkości nie była tak ściśle związana z wyzwaniami ekologicznymi. Sytuacja nagli. Klimat się zmienia, zasobów naturalnych jest coraz mniej, zanika bioróżnorodność. Tak, nasz dom płonie, wszyscy o tym już wiedzą i mówią. Jeżeli chcemy harmonii między ochroną środowiska a rozwojem ludzkości, musimy działać zdecydowanie, nie obawiając się trudnych, fundamentalnych decyzji.

 


Nasze rozwiązania

Transformacja ekologiczna według Veolii polega na radykalnej zmianie sposobów produkcji i konsumpcji.  Oznacza to, że ekologia będzie w centrum wszystkich naszych procesów, analiz i decyzji, a także że będziemy wdrażać znaczące i radykalne rozwiązania potrzebne do tego, aby sprostać najistotniejszym wyzwaniom dla ludzkości.