Pracują u nas

Bartosz Waligóra, inspektor nadzoru remontów, Veolia Energia Poznań S.A.

"Pracę w Spółce zapewniło mi zwycięstwo w Konkursie na Pracę Inżynierską w roku 2013. Początkowo był to staż w Pionie Regionalnym zajmującym się małymi systemami ciepłowniczymi na terenie Wielkopolski, po niedługim czasie zostałem włączony do projektu Turbiny Gazowej, a obecnie jestem w pełni zaangażowanym Inspektorem Nadzoru Remontów w zakresie urządzeń kotłowych, dbającym o remonty kotłów i urządzeń pomocniczych. Krótko mówiąc – dbam o bezawaryjne działanie serca naszej elektrociepłowni. W swojej pracy najbardziej lubię możliwość ciągłego zdobywania nowych umiejętności i wiedzy – codziennie dzieje się coś nowego, mam realny wpływ na procesy produkcyjne i zajmuję się wieloma poważnymi, ale i interesującymi projektami (np. oprócz codziennych zadań remontowych jestem zaangażowany w projekt budowy instalacji mającej na celu redukcję emisji tlenków azotu).Kontakt z najnowszymi trendami w branży energetycznej (udział w ogólnokrajowych konferencjach), zdobycie ogromnego doświadczenia w bardzo wielu obszarach, kształtowanie i doskonalenie działania urządzeń wytwarzających ciepło i energię elektryczną dla jednej z największych aglomeracji w kraju. Często mam też kontakt z kontrahentami zagranicznymi, co wymaga nieustannego szlifowania umiejętności językowych. 
Brałem udział we wdrożeniu narzędzi Googla w Spółce jako trener wewnętrzny, w ramach rozwoju nowych pracowników byłem szefem grupy, która zaproponowała rozwiązanie problemu awaryjnego zasilania w wodę ppoż zakładu na wypadek blackout'u energetycznego. Dodatkowo często jestem nieformalnym opiekunem naszych praktykantów, którzy w trakcie studiów zdobywają pierwsze doświadczenia praktyczne w funkcjonowaniu tak kompleksowego zakładu. 
W przyszłości chciałbym w spółce usprawniać działania urządzeń wytwórczych, a przede wszystkim w jak najszerszym stopniu poznać wszelkie instalacje, co w przyszłości mogłoby pomóc mi w karierze zawodowej. Po pracy lubię grać w piłkę nożną oraz biegać – kilka razy w roku startuję w półmaratonach i innych imprezach biegowych, a najbardziej ładuję baterie podczas wędrówek górskich."
 

Beata Gradek, analityk sprzedaży Veolia Energia Polska S.A.

"Z wykształcenia jestem chemikiem, absolwentem Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku. Swoją przygodę z Veolią rozpoczęłam w 2015 r., jako asystentka ds. administracyjno-biurowych w Veolia Industry Polska Sp. z o.o., następnie asystentka Zarządu Veolia Energia Polska S.A. Obecie pracuję na stanowisku Analityka sprzedaży. Praca w Veolii to codziennie nowe wyzwania, kontakt z pracownikami w Całej Grupie Kapitałowej oraz klientami zewnętrznymi, umawianie spotkań, zapewnienie właściwego obiegu dokumentów i czuwanie, aby od strony logistyczno-organizacyjnej wszystkie prowadzone przeze mnie sprawy "były dopięte na ostatni guzik". Veolia zainspirowała mnie do poszerzania swojej wiedzy, poznawania zasobów energetycznych Polski oraz sposobów uzyskiwania z nich energii odnawialnej. Z tego względu dodatkowo ukończyłam roczne studia podyplomowe "Nowoczesna Energetyka Odnawialna" w Instytucie Techniki Cieplnej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Również dzięki Veolii i wsparciu pracodawcy postawiłam pierwsze kroki w nauce języka francuskiego. Oprócz zainteresowań inżynierskich i językowych lubię powieści Stephen'a King'a oraz grę w tenisa."

Daria Radsak, stażystka w Wydziale Inżynierii Produkcji, Veolia Energia Poznań ZEC S.A.

"Jestem studentką piątego roku Energetyki na Politechnice Poznańskiej. Staż w Wydziale Inżynierii Produkcji rozpoczęłam w roku 2014, podczas którego zajmowałam się weryfikacją i aktualizacją Szczegółowych Instrukcji Eksploatacji. Zapoznanie się z procesami technologicznymi zmotywowało mnie do powiązania tematu pracy inżynierskiej z problematyką uczestnictwa elektrociepłowni miejskich w planach obrony i odbudowy zasilania systemu elektroenergetycznego. Wygrana w konkursie Veolii na najlepszą pracę inżynierską umożliwiła mi wyjazd na międzynarodową szkołę letnią Veolia Summer School we Francji, który był szansą na poznanie innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz zdobycie cennych doświadczeń. Obecnie jako stażystka współuczestniczę w opracowywaniu koncepcji zapewnienia bezpieczeństwa w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX), a także w organizacji próby systemowej podania napięcia z EW Żydowo do EC Karolin. Swoją przyszłość zawodową chciałabym związać z działalnością Spółki w zakresie dystrybucji energii elektrycznej oraz szeroko pojętym bezpieczeństwem energetycznym. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować, rysować i czytać książki."

Robert Szymański, Kierownik Pogotowia Ciepłowniczego, Veolia Energia Warszawa

"W Grupie Veolia pracuję od momentu, w którym Dalkia kupiła SPEC S.A. Była to dla mnie zawodowo również istotna chwila ponieważ z mistrza obwodu sieciowego awansowałem i objąłem stanowisko kierownika Pogotowia Ciepłowniczego. Oprócz „bycia” kierownikiem jestem również trenerem wewnętrznym (prowadzę szkolenia dla koleżanek i kolegów) oraz biorę czynny udział w kilku projektach (TPM, SHB, Ograniczanie ubytków, Optymalizacja oferty produktowej VWAW). Wiodę dość intensywne życie zawodowe, ale daje mi ono dużo satysfakcji, możliwość rozwoju i współpracy z wieloma osobami z VWAW i nie tylko. Czasami zadaję sobie pytanie czym chciałbym się zajmować w spółce w przyszłości. Trudno odpowiedzieć, sytuacja jest dynamiczna, VWAW przez cały czas się zmienia i ewoluuje i myślę, że ja będę tam gdzie będę akurat potrzebny. W czasie wolnym od pracy lubię czytać i słuchać muzyki, mobilizować żonę i dzieci do wycieczek rowerowych (zimą łyżwy), a korzystając z Multisporta do wizyt na pływalni (to akurat udaje mi się zbyt rzadko)."