Veolia wśród partnerów kongresu Envicon

Wydarzenie odbywa się w dniach 28-30 listopada w Warszawie.

Gospodarka odpadami, gospodarka wodna, ochrona powietrza, efektywne zarządzanie w samorządach, innowacje i startup'y w ochronie środowiska oraz gospodarka obiegu zamkniętego - to główne tematy dyskutowane podczas kongresu Envicon Environment. Wśród prelegentów jest przedstawiciel Veolii - Norbert Skibiński, dyrektor ds. rozwoju.

Envicon to jedna z najbardziej znanych konferencji związanych z tematem ochrony środowiska w Polsce. Jej 22. edycja jest organizowana w tym roku w ramach cyklu wydarzeń przygotowujących do szczytu klimatycznego COP 24. W ciągu trzech dni kongresu odbędzie się 10 sesji z panelami dyskusyjnymi oraz niemal setką wystąpień ekspertów.
Norbert Skibiński, dyrektor rozwoju - linii biznesowej odpady w Grupie Veolia w Polsce, wystąpi z prezentacją „Czy małe ciepłownie opalane paliwem alternatywnym mogą być odpowiedzią na wyzwania gospodarki ciepłowniczej i odpadowej gmin”, przedstawiając m.in. autorskie rozwiązania Veolii w tym obszarze.
W ramach kongresu odbędą się również warsztaty pod hasłem przewodnim „Węglowe systemy ciepłownicze w miastach - Problem czy wyzwanie?”. Eksperci Veolii: Adrian Studniczek – dyrektor ds. rozwoju grupy kapitałowej Veolia term, Andrzej Kandulski – kierownik rozwoju rynku Veolia Energia Poznań, Sławomir Jurczyński – dyrektor ds. strategii i regionu Veolia Energia Poznań  oraz Bartłomiej Pawluk – dyrektor ds. marketingu i komunikacji zaprezentują innowacyjne rozwiązania, praktyczne wskazówki i ciekawe referencje. Będą rozmawiać z uczestnikami o ograniczeniu niskiej emisji, lepszym wykorzystaniu budżetu i sposobach na poprawę komfortu życia w mieście.