Warszawski Dzień Energii

31 maja na terenie Parku Agrykola w Warszawie odbyła się tegoroczna edycja Warszawskiego Dnia Energii z udziałem Veolii Energii Warszawa.

Wydarzenie było częścią projektu „Warszawa Dzieciom” i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii, skupionego wokół zagadnień związanych z promocją idei Inteligentnego Miasta. Niedzielny piknik na Agrykoli dedykowany był dzieciom, a przygotowane atrakcje zachęcały do aktywnej eksploracji m.in. świata energii, energetyki miejskiej i transportu miejskiego, nawiązując jednocześnie do tematów ważnych dla ochrony klimatu i środowiska.
Veolia Energia Warszawa  przygotowała dla dzieci wyjątkowe stoisko, na którym czekały konkursy przy kole fortuny, warsztaty i pokazy doświadczeń chemicznych. Dzieci mogły  też spróbować swoich sił jako mali naukowcy, samodzielnie tworząc własnego polimerowego ‘blubbera’ czy wykonując ‘przekładańca’ z cieczy o różnych gęstościach. Nieco starsi uczestnicy, dzięki maszynie cieplnej z Politechniki Warszawskiej,  mogli dowiedzieć się jak powstaje ciepło. Specjalnie na tę okazję zorganizowana została również wycieczka do przepompowni Batory, na którą uczestników z Agrykoli zabrał przygotowany autobus ZTM.