Veolia dostarczy energię elektryczną dla PKP PLK

Veolia Energy Contracting Poland, spółka handlowa Grupy Veolia w Polsce, wygrała przetarg na dostawy energii elektrycznej na lata 2022-23 dla jednego z największych odbiorców energii w Polsce - PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Przetarg dotyczył ponad szesnastu tysięcy punktów poboru energii elektrycznej na terenie całego kraju, a wolumen wyniesie ponad 600 GWh.

Jedynym kryterium wyboru oferty była cena. W ramach kontraktu przetargowego Veolia zaoferuje także PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. rozszerzenie dostaw na obiekty z zainstalowanymi źródłami OZE w oparciu o innowacyjny produkt VeoDuo, który pozwala zmaksymalizować korzyści z własnej produkcji energii odnawialnej.

Cieszę się, że tak duży odbiorca energii, jakim jest PKP PLK dołączył do partnerów Veolii. Wygrany przetarg jest dowodem na to, że Veolia Energy Contracting Poland, która od roku działa na rynku obrotu energią i gazem, konsekwentnie realizuje swoje cele sprzedażowe. Dzięki ostatniej transakcji wolumen portfela przetargowego naszej spółki przekraczył już 1 TWh.
Krzysztof Zamasz
prezes zarządu Veolia Energy Contracting Poland, dyrektor handlowy, członek zarządu Grupy Veolia w Polsce

Veolia Energy Contracting Poland, spółka zajmująca się obrotem i sprzedażą energii elektrycznej i gazu, wygrała już kilka znacznych przetargów, m.in. dla gminy Gdańsk oraz dla kilkudziesięciu innych gmin, powiatów i podmiotów publicznych w ramach umowy kompleksowej na dostawę energii. Więcej informacji na stronie: www.energia.veolia.pl