Noc Muzeów z Veolią

W dniach 16-17 maja w całej Polsce odbyła się 12 edycja Nocy Muzeów, w ramach której do późnych godzin nocnych można było zwiedzać nie tylko muzea i galerie, ale również instytucje państwowe i ambasady. Grupa Veolia aktywnie uczestniczyła w tym kulturalnym wydarzeniu.

Veolia Energia Poznań była partnerem Estrady Poznańskiej , a spółka Veolia Energia Warszawa głównym partnerem Muzeum Powstania Warszawskiego (w tym również Fotoplastikonu Warszawskiego). Z tej okazji, na fasadzie budynku wyświetlona została wizualizacja przedstawiająca historię i ewolucję budynku dzisiejszego Muzeum Powstania Warszawskiego- dawnej Elektrowni Tramwajów Warszawskich i późniejszej siedziby Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Tegoroczna Noc Muzeów po raz pierwszy odbyła się również w 2 miastach, w których działalność prowadzi Veolia term, tj. w Zamościu oraz Chrzanowie.

Natomiast w łódzkiej, zrewitalizowanej elektrociepłowni można było podziwiać zabytkową Halę Maszyn, Teatr Dźwięku oraz Jezioro Pamięci. Zwiedzający mieli okazję skorzystać ze specjalistycznego sprzętu w celu obserwacji nocnego nieba, z aplikacji umożliwiającej podziwianie rozszerzonej rzeczywistości  oraz zobaczyć projekcję archiwalnych zdjęć kompleksu, udostępnionych przez Veolię Energię Łódź.