Konrad Czerniak ambasadorem Akademii Talentów Dalkii

Podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie poznaliśmy 21 nowych beneficjentów Akademii Talentów Dalkii oraz oficjalnego ambasadora programu.

7 listopada 2014 r. w centrum polskiego sportu olimpijskiego, tj. w siedzibie PKOL odbyła się uroczysta gala rozpoczęcia 6 edycji Akademii Talentów Dalkii i zakończenia 5 edycji programu. W szeregi Akademii Talentów Dalkii wstąpiło 21 młodych, ambitnych, osiągających znakomite wyniki sportowe ale i szkolne sportowców z 5 miast (regionów), w których jest obecna Dalkia.


W tym roku po raz pierwszy Polski Komitet Olimpijski objął honorowym patronatem program Akademii Talentów Dalkii i jako współgospodarz, uroczystości otworzył Dyrektor Marketingu PKOL pan Ireneusz Kutyła, a galę poprowadził znany dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch.

Akademia Talentów Dalkii zyskała również nowego ambasadora, Konrada Czerniaka, Wicemistrza Świata z Szanghaju oraz aktualnego Mistrza Europy na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, obecnie najwybitniejszego polskiego pływaka. „Konrad to uosobienie idealnego absolwenta tego programu, mimo iż w nim nie uczestniczył. Znakomicie łączy sukcesy sportowe z zawodowymi. Sam z powodzeniem kieruje swoją karierą zawodową w profesjonalnym sporcie. Dla naszych młodych absolwentów i beneficjentów z pewnością będzie wzorem do naśladowania” – powiedział Gerard Bourland, prezes Dalkia Polska.

Zakończenie 5 edycji i otwarcie 6 edycji Akademii Talentów Dalkii to przekroczenie magicznej liczby 100 osób, które zostały absolwentami programu.

Życzymy wszystkim nowym sportowcom w programie Akademii Talentów Dalkii wytrwałości i konsekwencji w korzystaniu ze zdobytej wiedzy i praktycznych umiejętności.